Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Inpost Kurier) już od 600,00 zł.

RC-Prep 1 sztrzykawka

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 93,00 zł 93.00
ilość szt.

towar niedostępny

Ocena: 0
Producent: premier

Opis

 

RC Prep to preparat przeznaczony do chemiczno-mechanicznego opracowywania kanałów korzeniowych. W swoim składzie zawiera EDTA, który pomaga w usunięciu soli wapnia ze zwapniałej miazgi i ze ścian kanału korzeniowego oraz nadtlenek mocznika w roztworze glikolu propylenowego, co ułatwia poślizg narzędzi kanałowych.

Bezpośrednia aplikacja do kanału.
RC-Prep jest najczęściej stosowanym przez endodontów środkiem poślizgowym dla narzędzi kanałowych. Ułatwia oczyszczanie i udrażnianie zobliterowanych kanałów, rozjaśnia przebarwioną koronę zęba. 

RC-Prep - potwierdzona wysoka skuteczność w endodoncji.
Wysoką skuteczność preparatu RC-Prep podczas chemicznno-mechanicznego opracowania kanałów korzeniowych potwierdziło wiele prac naukowych i 30 lat stosowania klinicznego. RC-Prep ma konsystencję gęstego kremu i posiada unikalną recepturę, w skład której wchodzą: glikol, nadtlenek mocznika i EDTA w specjalnym wodnym roztworze. Glikol jest środkiem poślizgowym dla narzędzi kanałowych, chroni je przed złamaniem zwiększa ich efektywność Nadtlenek mocznika jest środkiem wybielającym, który podczas płukania podchlorynem sodu wydziela duże ilości wolnego tlenu , działając zabójczo na beztlenową florę bakteryjną w kanale korzeniowym. EDTA dzięki właściwościom chelatującym ułatwia opracowanie wąskich i niedrożnych kanałów. RC-Prep pozwala na łatwiejszą pracę w kanale zarówno narzędziami ręcznymi jak i maszynowymi. Ponadto doskonale współpracuje z endometrem zapewniając rzetelny i niezawodny odczyt.

Stosując RC-Prep i odpowiednią procedurę endodontyczną opracowanie kanału staje się dokładniejsze. Dochodzi do usunięcia warstwy mazistej, otwarcia i oczyszczenia bocznych kanałów zęba, co w efekcie prowadzi do sukcesu klinicznego. 

Skład:
 -15% roztwór EDTA - działanie demineralizujące

- 10% nadtlenek mocznika - w reakcji z podchlorynem sodu powstają duże ilości wolnego tlenu działające zabójczo na beztlenową florę bakteryjną w kanale (nie ma więc potrzeby osobnego stosowania wody utlenionej do przepłukiwania kanału)
- glikol propylenowy - działanie poślizgowe minimalizujące możliwość złamania narzędzia w kanale

Wskazania:

- ułatwia oczyszczanie i opracowywanie kanałów korzeniowych;
- środek poślizgowy dla instrumentów kanałowych, co ułatwia ich wprowadzanie do kanału i redukuje możliwość przypadkowego złamania narzędzia;
- preparat powinien być stosowany wraz z podchlorynem sodu, który reaguje z nadtlenkiem mocznika, co powoduje powstanie dużych ilości tlenu i obfitej piany, która z kolei pozwala na usuwanie skrawków miazgi i zębiny z kanału;
- pomaga rozjaśnić zęby, jeśli przebarwienie powstało w wyniku martwicy tkanek miazgi;
- wzmaga i przyśpiesza penetrację lekarstw wewnątrz systemu korzeniowego; dzięki czemu możliwe jest dokładniejsze oczyszczanie kanału i otworzenie ujść do kanałów bocznych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl