Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Inpost Kurier) już od 600,00 zł.

Tooth Mousse 35 ml

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 58,90 zł 58.90
ilość szt.

towar niedostępny

* - Pole wymagane
Ocena: 0
Producent: GC

Opis

GC Tooth Mousse

Dla pacjentów, którzy:

• mają niskie do średniego ryzyko próchnicy

• mają ubytki w postaci białych plam

• odczuwają nadwrażliwość przed i po wybielaniu zębów

• mieli wykonywane profesjonalne zabiegi higienizacyjne, takie jak skaling poddziąsłowy lub naddziąsłowy

• są poniżej szóstego roku życia

ULOTKA

PASTA DO MIEJSCOWEGO STOSOWANIA ZAWIERAJĄCA BIODOSTĘPNY WAPŃ I FOSFORAN

Wyłącznie do stosowania przez lekarza dentystę według zalecanych wskazań.

OpisGC Tooth Mousse jest pastą na bazie wody zawierającą RECALDENT™* (CPP-ACP: fosfopeptyd kazeiny – amorficzny fosforan wapnia). CPP-ACP wprowadzony do jamy ustnej gromadzi się na błonce nabytej, płytce nazębnej, bakteriach, hydroksyapatytach i tkance miękkiej dostarczając bioaktywny wapń i fosforan.

Ważne:

Ślina wzmacnia skuteczność kompleksu CPP-ACP, a smak pasty pomaga stymulować wydzielanie śliny. Im dłużej CPP-ACP i ślina pozostaną w ustach, tym bardziej skuteczny będzie rezultat.

Pasta do miejscowego stosowania zawierająca bioaktywny wapń i fosforan

1. Zapewnia dodatkową ochronę dla zębów.

2. Pomaga neutralizować działanie kwasów wytwarzanych przez bakterie kwasotwórcze w płytce nazębnej.

3. Pomaga neutralizować działanie kwasów pochodzących z innych wewnętrznych i zewnętrznych źródeł.

PRZECIWWSKAZANIA

RECALDENT™ (CPP-ACP) jest otrzymywany z kazeiny mleka.Nie stosować GC Tooth Mousse u pacjentów ze stwierdzoną lub podejrzewaną alergią na białko mleka i/lub wrażliwością lub alergią na konserwanty zawierające benzoesan.

INSTRUKCJA STOSOWANIAWSKAZANIA

a. Przed i po wybielaniu zębów w gabinecie

b. Po ultradźwiękowym, ręcznym usuwaniu kamienia nazębnego lub oczyszczaniu powierzchni korzeni

c. Po profesjonalnym oczyszczaniu zębów

d. Po miejscowym zastosowaniu fluoru (fluoryzacji)

e. Do ochrony powierzchni zębów u pacjentów ze skłonnością do ubytków o charakterze erozyjnym, cierpiących na kserostomię lub zespół Sjögrena

f. Podczas leczenia ortodontycznego

g.U pacjentów z grupy wysokiego ryzyka próchnicyh.

h.U pacjentów wymagających specjalnej opieki

Stosowanie w gabinecie stomatologicznym:

I. Aplikacja z użyciem łyżki indywidualnej

1. Przed użyciem łyżkę indywidualną oczyścić dokładnie pod bieżącą wodą.

2. Wycisnąć obfitą warstwę GC Tooth Mousse do łyżki i nałożyć ją na górny i/lub dolny łuk zębowy.

3. Pozostawić łyżkę w jamie ustnej przez co najmniej 3 minuty.

4. Wyjąć łyżkę.

5. Poinstruować pacjenta, aby językiem rozprowadził pozostały GC Tooth Mousse po całej jamie ustnej. Pouczyć pacjenta, aby utrzymał pastę w ustach możliwie najdłużej (1-2 minut) unikając odpluwania i opóźniając przełykanie śliny. Im dłużej GC Tooth Mousse i ślina pozostaną w jamie ustnej, tym bardziej skuteczny będzie rezultat.

6. Poprosić pacjenta, aby wypluł i jeżeli to możliwe unikał płukania. Pozostały na powierzchni GC Tooth Mousse można zostawić do stopniowego wchłonięcia. Polecić pacjentowi, aby nie jadł i nie pił przez 30 minut po aplikacji.

7. Pozostałości GC Tooth Mousse w łyżce spłukać lub usunąć szczoteczką pod bieżącą wodą bezpośrednio po użyciu.

II. Aplikacja bez użycia łyżki:

1. Jeżeli jest to konieczne usunąć nadmiar śliny z powierzchni zębów przy użyciu kulki z waty lub wałka ligniny, NIE ma potrzeby osuszania sprężonym powietrzem.

2. Nałożyć odpowiednią ilość GC Tooth Mousse na powierzchnie zębów przy użyciu gąbki, palca w gumowej rękawiczce lub w trudnych przestrzeniach międzyzębowych szczoteczki do czyszczenia powierzchni międzyzębowych.

3. Pozostawić GC Tooth Mousse na zębach przez co najmniej 3 minuty.

4. Następnie poinstruować pacjenta, aby językiem rozprowadził pozostały GC Tooth Mousse po całej jamie ustnej. Zalecić pacjentowi, aby utrzymał pastę w ustach możliwie najdłużej (kolejne 1-2 minuty) unikając odpluwania i opóźniając przełykanie śliny. Im dłużej GC Tooth Mousse i ślina pozostaną w jamie ustnej, tym bardziej skuteczny będzie rezultat.

5. Poprosić pacjenta, aby wypluł i jeżeli to możliwe unikał płukania. Pozostały na powierzchni GC Tooth Mousse można zostawić do stopniowego wchłonięcia. Polecić pacjentowi, aby nie jadł i nie pił przez 30 minut po aplikacji.

Stosowanie w domu:

III. Dzienna aplikacja po umyciu zębów zgodnie z zaleceniami lekarza dentysty

1. Nałożyć wystarczającą ilość GC Tooth Mousse na górne i dolne zęby. Ilość odpowiadająca wielkości ziarna grochu jest minimalną wymaganą dla każdego łuku zębowego. Pasta powinna być nałożona na powierzchnie zębów przy użyciu czystego suchego palca lub wacika. Do trudnych powierzchni (pomiędzy zębami) użyć szczoteczki do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych lub nitki dentystycznej pokrytej GC Tooth Mousse.

2. Pozostawić GC Tooth Mousse na zębach przez co najmniej 3 minuty.

3. Następnie używając języka rozprowadzić pozostały GC Tooth Mousse po całej jamie ustnej. Utrzymać pastę w ustach możliwie najdłużej (kolejne 1-2 minuty), unikając odpluwania i opóźniając przełykanie śliny. Im dłużej GC Tooth Mousse i ślina pozostaną w jamie ustnej, tym bardziej skuteczny będzie rezultat.

4. Wypluć i jeżeli to możliwe unikać płukania. Pozostały na powierzchni GC Tooth Mousse można zostawić do stopniowego wchłonięcia. Nie jeść i nie pić przez 30 minut po aplikacji.

IV. Aplikacja nocna po umyciu zębów zgodnie z zaleceniami lekarza dentysty

1. Nałożyć wystarczającą ilość GC Tooth Mousse na górne i dolne zęby. Ilość odpowiadająca wielkości ziarna grochu jest minimalną wymaganą dla każdego łuku zębowego. Pasta powinna być nałożona na powierzchnie zębów przy użyciu czystego suchego palca lub wacika. Do trudnych powierzchni (pomiędzy zębami) użyć szczoteczki do czyszczenia przestrzeni międzyzębowych lub nitki dentystycznej pokrytej GC Tooth Mousse.

2. Pozostawić GC Tooth Mousse na zębach przez co najmniej 3 minuty.

3. Następnie używając języka rozprowadzić pozostały GC Tooth Mousse po całej jamie ustnej. Utrzymać pastę w ustach możliwie najdłużej (kolejne 1-2 minuty), unikając odpluwania i opóźniając przełykanie śliny. Im dłużej GC Tooth Mousse i ślina pozostaną w jamie ustnej tym bardziej skuteczny będzie rezultat.

4. Wypluć i jeżeli to możliwe unikać płukania. Pozostały na powierzchni GC Tooth Mousse można zostawić na noc do stopniowego wchłonięcia. Nie jeść i nie pić przez 30 minut po aplikacji.

SMAKI

Truskawka  , Melon  , Wanilia  , Mięta  , Tutti-Frutti 

WARUNKI PRZECHOWYWANIA

Przechowywać w chłodnym suchym miejscu o niskiej wilgotności poza bezpośrednim światłem słonecznym (8-25°C).

Okres przydatności do użycia:

2 lata od daty produkcji

OPAKOWANIA

Tubka zawierająca 40g (35mL)

UWAGA GC Tooth Mousse zawierający unikalny kompleks CPP-ACP został opracowany w The School of Dental Science, The University of Melbourne, Victoria, Australia. *RECALDENT jest licencjonowanym znakiem handlowym. Technologia CPP-ACP została opatentowana lub zgłoszona do opatentowania w Australii, Nowej Zelandii, Europie, Kanadzie i USA.

ŚRODKI OSTROŻNOŚCI

1. Po każdym użyciu od razu zakręcać tubkę i usuwać pozostałości pasty lub wilgoć wokół szyjki tubki i z nakrętki.

2. W przypadku kontaktu z gałką oczną, natychmiast przepłukać wodą i skonsultować się z lekarzem specjalistą.

3. Plamy na odzieży można sprać wodą.

4. Objawy obrzęku naczynioruchowego mogą sygnalizować nadwrażliwość lub alergię na konserwanty zawierające benzoesan lub inne komponenty produktu takie jak środki smakowe. W takim przypadku przerwać stosowanie produktu i skierować pacjenta do lekarza specjalisty.

Ostatnia aktualizacja : 07/2008

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl