Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Inpost Kurier) już od 600,00 zł.

Test biologiczny ampułkowy 1 szt. 24H BIONOVA data 2026-04

pol_pm_Testy-biologiczne-BIONOVA-BT20-5-25-szt-923_2.jpg
  • promocja
Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 6,99 zł

Cena regularna: 7,50 zł

6.99
Najniższa cena z 30 dni przed obniżką: 7,50 zł
ilość szt.

towar niedostępny

Ocena: 0
Producent: inny

Opis

Test biologiczny ampułkowy 24 H -Pasuje do wszystkich inkubatorów dostępnych w naszej ofercie

Przechowywanie wskaźników testów biologicznych.

Produkt należy przechowywać w ciemnym miejscu i temperaturze 10-30 C przy wilgotności względnej 30-80%.

Nie zamrażać .

Wskaźników biologicznych nie należy przechowywać w pobliżu środków sterylizujących lib innych produktów chemicznych .

Instrukcja użytkowania

  1. Opisz wskaźnik biologiczny Bionova BT20 wpisując na jego etykiecie numer sterylizatora ,numer ładunku i datę przetwarzania.
  2. Zapakuj wskaźnik biologiczny razem z materiałami , które mają być sterylizowane w odpowiednia opakowanie według zalecanych praktyk sterylizacji .Umieść pakunek w tych obszarach ,które uważasz za najbardziej niedostępne dla środka sterylizacji ( wysokotemperaturowa para wodna) ). Generalnie , obszarem problematycznym jest środek ładunku oraz obszar przy drzwiach .
  3. Przeprowadź proces sterylizacji jak zawsze.
  4. Po zakończeniu procesu sterylizacji ,należy otworzyć drzwi sterylizatora,odczekać 5 min i usunąć wskaźnik biologiczny z pakunku. ŚRODKI OSTROŻNOŚCI ! Usuwając wskaźnik biologiczny ze sterylizowanego pakunku należy używać gogli ochronnych i rękawiczek. OSTRZEŻENIE ! Nie należy zgniatać lub obchodzić się z wskaźnikiem biologicznym zbyt mocno gdyż może to spowodować pękniecie szklanej ampułki.
  5. Pozostaw wskaźnik biologiczny do osiągnięcia temperatury pokojowej.
  6. Sprawdź wskaźnik chemiczny na etykiecie wskaźnika biologicznego .Zmiana barwy na brązową oznacza ,że wskaźnik biologiczny był wystarczający do osiągnięcia sterylności. W przypadku ,gdy kolor wskaźnika chemicznego nie ulegnie zmianie ,należy sprawdzić proces sterylizacji.
  7. Należy zmiaźdźyć szklaną ampułkę zawarta we wskaźniku biologicznym i przeprowadzić inkubację w temperaturze 60+-2c. WAŻNE: Jako kontrolę pozytywną należy stosować niesterylizowany biologiczny celem zapewnienia spełnienia odpowiednich warunków inkubacji.
  8. Inkubuj przetwarzany wskaźnik biologiczny oraz wskaźnik stosowany jako kontrolny przez nie dłużej niż 24 godz w temperaturze 60+-2C. Odczytu należy dokonywać w odstępach co 10 godzin.

Zmiana koloru wskaźnika wzrostu pożywki z fioletowej na żółtą oznacza ,że proces sterylizacji nie powiódł się . Jeśli kolor przetwarzanych wskaźników nie zmienił się po upływie 24 godzin ,uzyskuje się ostateczny wynik negatywny (skuteczny proces sterylizacji ) ,Aby wynik został uznany za ważny ,wskaźnik testowy kontroli pozytywnej powinien wskazywać zmianę koloru z fioletowego na żółty. UWAGA : W celu przedłużenia czasu inkubacji do okresu dłuższego niz 24godz  , zaleca się używanie wilgotnego środowiska ,aby zapobiec całkowitego odparowania pożywki hodowlanej zawartej we wskaźniku.

Zapisz wynik pozytywny i natychmiast wyrzuć wskaźnik biologiczny zgodnie z poniższym opisem.

OSTRZEŻENIE! Nie należy używać sterylizatora do momentu uzyskania negatywnych wyników testu wskaźnika biologicznego (pożywka wskaźnikowa przetwarzanej rurki pozostaje purpurowa)

UTYLIZACJA

Zużyte wskaźniki biologiczne należy usunąć zgodnie z przepisami bezpieczeństwa i zdrowia Państwa kraju.

Dodatnie wskaźniki biologiczne mogą być autoklawowane w temperaturze 121 c przez co najmniej 20 min , w temperaturze 132 c przez 15 min. w sterylizacji grawitacyjnej parą , lub w temperaturze 134 c przez 10 minut w próżniowym sterylizatorze parowym .

Więcej informacji szukaj www.gov.pl : ogólne wytyczne dla wszystkich podmiotów wykonujących procesy dekontaminacji.

Posiadanie inkubatora eliminuje uciążliwą konieczność cotygodniowego badania Sporalu A lub testów np. Attest w stacji SANEPID (wg zaleceń GIS)


 

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl