Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Inpost Kurier) już od 600,00 zł.

TGchemicure- kompozyt chemoutwardzalny/TG

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 139,00 zł 139.00
ilość szt.

towar niedostępny

Ocena: 0
Producent: TG

Opis

Kompozytowy materiał wypełniający to związany z żywicą krystaliczny kompozyt dwutlenku krzemu.

Opracowany materiał stanowi najlepszy kompozytowy materiał do odbudowy zębów obecnie dostępny.

Powinien być przechowywany w chłodnym, suchym miejscu, ale NIE wymaga chłodzenia.

Ponieważ kompozyt wypełniający jest homogeniczny, nie wymaga mieszania, aby zapobiec oddzieleniu składników.

Kompozytowy materiał wypełniający nie zawiera wolnego kwasu, który mógłby powodować podrażnienie miazgi. Posiada doskonałe właściwości optyczne.

Przygotowanie:

Przygotuj ubytek w konwencjonalny sposób. Nie jest wymagany specjalny podkład, a kompozytowy materiał wypełniający jest kompatybilny z wodorotlenkiem wapnia i cynkiem oraz z cementami fosforanowymi.

Instrukcja mieszania:

1. Za pomocą zaokrąglonego końca jednorazowej plastikowej szpatułki wyjmij ze słoika pastę Catalyst, ilość nieco mniejszą niż objętość ubytku. Przenieś tę pastę na górny arkusz podkładki do mieszania. Zamknij zatyczkę na słoik.

2. Używając płaskiego, kwadratowego końca jednorazowej plastikowej szpatułki, wyjmij ze słoika pasty bazowej ilość w przybliżeniu równą ubytkowi. Przenieś tę pastę na ten sam arkusz podkładki do mieszania obok już istniejącego Catalyst. Zamknij zatyczkę na słoik.

3. Używając płaskiego, kwadratowego końca plastikowej szpatułki jednorazowego użytku, mieszaj dwie pasty przez około 20 sekund, dokonując od 1 do 2 uderzeń na sekundę. Celem tego jest uczynienie mieszanki tak jednorodną, jak to możliwe. Kompozytowy materiał wypełniający jest teraz gotowy do aplikacji w opracowany ubytek.

Środki ostrożności dotyczące mieszania:

Przechowywać pojemniki z materiałem wypełniającym zawsze zamknięte, gdy nie są używane. 

Nabieraj tylko potrzebną ilość pasty. Nigdy nie zwracaj nadmiaru pasty z powrotem do słoika. 

Zawsze używaj obu końców łopatki, jak opisano w „Instrukcji mieszania”.

Dbaj o to, żeby uniknąć zanieczyszczenia past. Obecność dowolnej pasty w drugiej spowoduje twardnienie pasty w słoikach. 

Nigdy nie używać szpatułki jednorazowego użytku po raz drugi. Zużyta szpatułka może być źródłem zanieczyszczenia. 

Nie używaj metalowej szpatułki do mieszania kompozytowego materiału.

Aplikowanie:

Nałóż zmieszany materiał wypełniający do osuszonego, opracowanego ubytku za pomocą niemetalowego przyrządu przeznaczonego do tego celu. Nałóż materiał w lekkim nadmiarze. Kompozytowy zacznie twardnieć około 2 minut od początku mieszania. Czas, który pozwoli na umieszczenie kompozytu w ubytku to około 1 minuta 40 sekund . Materiał wypełniający będzie polimeryzował przez następne 2 minuty i nie powinien być dotykany. Kolejne 2 minuty zakończą czas utwardzania, wtedy opaska formująca może zostać usunięta, a ubytek zostanie wypełniony. Patrz schemat „zegar”. Wykończenie i polerowane. Po upływie sześciu minut od rozpoczęcia mieszania kompozyt jest utwardzony. Można wtedy użyć różnych materiałów polerskich, które dają najlepsze wyniki.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl