Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Inpost Kurier) już od 600,00 zł.

Nova Compo C 4g zestaw 8x4g

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 539,00 zł 539.00
ilość szt.

towar niedostępny

Ocena: 0
Producent: Imicryl

Opis

Nova Compo C to światłoutwardzalny, nanohybrydowy kompozyt do wypełnień w odcinku przednim i bocznym.

Compo C został zaprojektowany z żywic skurczowych o obniżonej masie cząsteczkowej. Wyższa masa cząsteczkowa żywicy powoduje mniejszy skurcz, zmniejszone starzenie i nieco bardziej miękką, elastyczną matrycę żywicy. Dodatkowo żywice te charakteryzują się większą hydrofobowością i mniejszą absorpcją wody. Nova Compo C zawiera bardzo małą ilość monomerów rozcieńczających, takich jak TEGDMA. Monomery rozcieńczające mają niską masę cząsteczkową i wysoką zdolność sieciowania, co skutkuje wysokim modułem sprężystości i sztywnością kompozytu. Idealnie uzupełnienia kompozytowe nie powinny mieć wysokiego modułu sprężystości. Kompozyty o wysokim module sprężystości są materiałami sztywnymi, kruchymi i nie są skuteczne w buforowaniu dużych naprężeń. Moduł sprężystości jest zoptymalizowany dla Nova Compo C. Monomery o niskiej masie cząsteczkowej zwiększają skurcz objętościowy i naprężenie skurczowe kompozytu.

NOVA COMPO C jest to wysokiej gęstości kompozyt, przeznaczony do wypełnienia ubytków wszystkich klas w zębach przednich i bocznych. Zawartość wysokiej klasy monomeru zmiejsza kurczliwość polimeryzacyjną, zapewnia odporność odbudowy na wszelkie naprężenia daje doskonały efekt estetyczny oraz zwiększa stabiloność kompozytu.

Ze względu na specjalną strukturę wypełniacza o optymalnym rozkładzie wielkości cząstek, który opiera się na doświadczeniach z nanocząsteczkami prezentuje doskonałe właściwości fluorescencyjne oraz zapewnia znakomite wykończenie.

Wysoka plastyczność materiału pozwalają na dowolne kształtowanie i modelowanie kompozytu. Dzięki tym cechom NOVA COMPO C ma bardzo szerokie zastosowanie przy licówkach kompozytowych, odbudowach zrębu zęba oraz przedniej powierzchni zgryzu.

Zalety:


-Różnorodność kolorów (standaryzacja VITA);
-Spójności;
-Dobra marginalna integralność i trwałość;
-Doskonałe właściwości wykańczania i polerowania;
-Znakomite właściwości mechaniczne;
-Stabilność koloru;
-Fluorescencja;
-Wszechstronność.

Zestaw zawiera:

Nova Compo C- 8x4g ( A2x2; A3x3; A3,5x1; OA2x1; OA3x1)

Nova Compo B Plus- samotrawiący bond światłoutwardzalny VII generacji 5 ml

Nova Compo HF Flow- 1 szt. 2g

wytrawiacz 3ml,- 1 szt.

Platforma do bondu- 1 szt.

Aplikatory- 50 szt.

Kompomer w kampiulach- 5x 0,25g

Krążki do polerowania- 8 szt.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl