Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Inpost Kurier) już od 600,00 zł.

Klisze samowywołujące Ergonom X, 50 szt. klasa E 01-2025r.

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 203,00 zł 203.00
ilość szt.

towar niedostępny

Ocena: 0
Producent: inny

Opis

Ergonom X E-SPEED klasy E - krótszy czas naświetlania i mniejsze promieniowanie rtg!!!

Samowywołujące klisze stomatologiczne RTG Ergonom X E-SPEED o rozmiarach 3 x 4 cm to szybki sposób na wykonanie zdjęcia rentgenowskiego. Szczególne zastosowanie znajduje w leczeniu endodontycznym, w implantologi, stomatologii mobilnej, dla wojskowych centr medycznych. Klisze samowywołujące ErgonomX E-SPEED to idealny produkt uzupełnieniający radiowizografię, do stosowania w nagłych przypadkach, podczas zabiegów chirurgicznych wymagających natychmiastowej diagnozy i w każdym innym przypadku gdzie istnieją wskazania do wykonania RTG. Film jest wywołany w ciągu 50 sekund!

Zgodnie z rozporządzeniem (Dz.U. 2017 r. poz. 884, rozdz. 4 pkt. 4), podczas rentgenodiagnostycznych badań stomatologicznych wewnątrzustnych należy:

  • Stosować napięcie w przedziale 60–70 kV
  • Jeżeli jest to możliwe, stosować kolimację prostokątną wraz z układem trzymającym rejestrator obrazu; przy   stosowaniu kolimacji okrągłej nie przekraczać średnicy wiązki 60 mm;
  • Stosować błony o czułości E lub F według klasyfikacji ISO;
  • Stosować osłony indywidualne dla pacjentów obejmujące w szczególności tarczycę.

 

Klisze samowywołujące RTG ErgonomX E-Speed klasy czułości E, zapewniają uzyskanie obrazu wysokiej jakości. Metoda wywoływania klisz nie wymaga używania zlewu, ani dodatkowych narzędzi, ciemni czy odzieży ochronnej.

Wywołane zdjęcie może być przechowywane przez okres 10 lat.

Posiada standardowe zabezpieczenia przed światłem.

Ergonom X jest przyjazny dla środowiska i bezpieczny dzięki nietoksycznym odczynnikom, a roztwór wywoływacza krystalizuje się w ciągu kilku godzin w wyniku kontaktu z powietrzem.

Nie są wymagane żadne specjalne warunki przechowywania. Temperatura przechowywania od 5C do +21C. Ergonom X nie zawiera ołowiu, kadmu ani tiosiarczanu amonu.

Każdy film zawiera: na dłuższym końcu - roztwór wywoływacza, a na krótszym końcu - klisze RTG

Obowiązujące obecnie przepisy (ROZPORZĄDZENIE MINISTRA ZDROWIA w sprawie warunków bezpiecznego stosowania promieniowania jonizującego dla wszystkich rodzajów ekspozycji medycznej) umożliwiają stosowanie klisz klasy E i F, które nawet o ponad 50% zmniejszają promieniowanie rentgenowskie w stosunku do klisz klasy D.

Podczas gdy klisze klasy F zmniejszają promieniowanie, klisze klasy E w obecnej chwili wykazują zwykle lepszy kontrast i jakość wykonanych zdjęć.do urządzenia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl