Charisma Classic zestaw 4 x 4 g

Dostępność: brak towaru
Cena: 329,00 zł 329.00
ilość szt.

towar niedostępny

Opis

Charisma Classic jest uniwersalnym materiałem kompozytowym przeznaczonym do odbudowy ubytków klasy I – V (według G.V. Blacka) w zębach przednich i bocznych.

Jako pierwszy na rynku kompozytów wykorzystuje mikrohybrydowy wypełniacz Microglass® drugiej generacji.

Znacząco ułatwia to proces dopasowania kolorów oraz nadaje wypełnieniom wewnętrzny blask.

Charisma Classic zawiera żywicę na bazie BIS–GAM oraz wypełniacz o rozmiarze cząsteczek 0,005 –10 μ, co pozwala na łatwe modelowanie i późniejsze polerowanie spolimeryzowanego wypełnienia.

Kompozyt przeznaczony jest do standardowego procesu polimeryzacji przy pomocy lampy emitującej światło o długości fali 460 – 470 nm.

Czas polimeryzacji wynosi 20 sek. dla kolorów przeziernych i 40 sek. dla kolorów opakerowych.

Wypełnienie wykonane tym materiałem jest widoczne na zdjęciach RTG, co ułatwia diagnostykę.

Zastosowanie:

wypełnienia kl. I-V w zębach stałych i mlecznych, korekty kształtu i koloru zębów, szynowanie urazowo rozchwianych zębów, zamykanie diastem.

Zalety produktu:

umożliwia łatwe dopasowanie koloru, nadaje wypełnieniom wewnętrzny blask, jest łatwy do modelowania i polerowania, daje kontrast w promieniach RTG.

Sposób użycia:

Aby zaaplikować preparat, należy oczyścić twarde tkanki zęba pastą polerującą. Następnie opracować ubytek według ogólnych reguł dotyczących kompozytów, po czym go oczyścić i wysuszyć. Przed nałożeniem materiału niezbędne jest zastosowanie systemu wiążącego. Ubytki klas I i II należy nakładać w cienkich warstwach o grubości do 2 mm. Upchać materiał, dopasowując do ścian ubytku. Ubytki klas III i IV często wymagają założenia jako pierwszej warstwy odcienia opakerowego.

Produkt posiada znak CE.

Zestaw zawiera:

Charisma Classic 4 g A1; A2;  A3; OA2

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl