Build-It FR A3 - materiał do odbudowy zrębu

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 85,00 zł 85.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Build-It™ FR™ jest materiałem do odbudowy zrębu koronowo-korzeniowego wykonanym na bazie żywic kompozytowych, wzmocnionym włóknem szklanym.

Posiada wszystkie cechy jakimi powinien charakteryzować się materiał do odbudowy zrębu:

Opracowuje się jak zębina. Zawiera drobno pocięte włókna szklane, które zwiększają wytrzymałość kompozytu. Jest podwójnie utwardzalny. Posiada parametry fizyczne podobne do zębiny. Zawiera fluor. Build-It™ FR™ dostępny jest w 25ml cartridgach do pistoletu oraz w samomieszających strzykawkach 8,6g w kolorach: A2, A3, niebieskim, złotym i opakerowym białym. Jest widoczny na zdjęciu rentgenowskim, co pozwala określić dokładność odbudowy. Build-It™ FR™ może być stosowany pod wszystkie pełnoceramiczne i pełnokompozytowe odbudowy, w połączeniu z wkładami FibreKor™ Post lub FibreKleer™ 4X™

Wskazówki użycia: Przy stosowaniu strzykawki:

Za każdym razem przy stosowaniu samomieszających strzykawek Build-It™ FR™ podstawowe znaczenie ma upewnienie się, czy baza i katalizator wypływają równomiernie ze strzykawki. Jest to szczególnie ważne przy pierwszym użyciu strzykawki, ponieważ proces osiadania w czasie transportu może zmienić poziom materiału w jednej części strzykawki w stosunku do drugiej i nie nastąpi zmieszanie bazy i katalizatora w równych proporcjach, co spowoduje, że materiał nie zwiąże chemicznie.

Otwierając nową strzykawką proszę postępować zgodnie z następującą procedurą:

Przed nałożeniem końcówki mieszającej obejrzeć poziom materiału do odbudowy w przylegających ujściach. Jeśli poziom w obu ujściach nie jest taki sam, wyciśnij nadmiar materiału ze strzykawki, dopóki substancje z obu stron nie wypływają równo. Można teraz założyć na strzykawkę końcówkę mieszającą. Nie cofać tłoczka w celu powstrzymania wypływu materiału przez ujście końcówki mieszającej ponieważ może to spowodować wciągnięcie zmieszanego materiału do jednej z komór strzykawki i spowodować jej zatkanie. Zamiast tego zdjąć, a następnie założyć ponownie końcówkę mieszającą na strzykawkę. Zlikwiduje to nadciśnienie wewnątrz końcówki mieszającej i zapobiegnie wypływowi nadmiaru materiału.

WAŻNA UWAGA: Jeśli stosujesz tymczasowy materiał na bazie żywicy (na przykład materiał do tymczasowych koron i mostów TempSpan™), na materiał na odbudowę Build-It™ FR™ na odbudowę należy nałożyć warstwę izolującą - aby zapobiec przywieraniu materiału tymczasowego.

ODBUDOWA ZRĘBU KORONOWEGO: Odizolować ząb koferdamem lub w inny sposób. Nałożyć 37% żel wytrawiający na powierzchnie obnażonej zębiny i szkliwa. Pozostawić go na zębie przez 20 sekund. Spłukać ząb dużą ilością wody, dokładnie usuwąjac wytrawiacz. Osuszyć ligniną lub strumieniem powietrza przez 2 sekundy, aby usunąć nadmiar wilgoci. Nie przesuszać, pozostawić powierzchnię wilgotną. W ciągu 10 sekund nałożyć 2 kolejne warstwy Bond-1™ na zębinę i szkliwo. Delikatnie wysuszyć strumieniem powietrza w celu usunięcia rozpuszczalnika. Nie przesuszać; powierzchnia powinna mieć połysk żywicy. Utwardzać światłem przez 10 sekund. Jeśli stosuje się pasek formówki: umieścić pasek formówki wokół opracowywanego zęba. Umieścić końcówkę doustną mieszadełka bezpośrednio na przygotowanej powierzchni i wycisnąć materiał Build-It F.R. Odczekać 4 minuty, aż zwiąże. Jeśli stosuje się formówki Build-It® Core Forms umieścić zakończenie mieszadełka bezpośrednio w formówce i wycisnąć materiał Build-It™ FR™ Nałożyć napełnioną formówkę na opracowywany ząb i przytrzymać przez około 4 minuty, aż materiał Build-It™ FR™ zwiąże. Opracować i wykończyć odbudowaną koronę zęba w zwykły sposób, stosując wiertła diamentowe lub węglikowe i wziąć wycisk pod koronę protetyczną albo odbudować ząb do pełnego konturu konwencjonalnym kompozytem. Jeśli po zdjęciu kształtki nie opracowywaliśmy powierzchni wykonanej z Build-It™ FR™, oraz nie zanieczyściliśmy jej - możemy przystąpić do dalszej odbudowy kompozytowej. Jeśli powierzchnia została zanieczyszczona należy wytrawić ją, wypłukać i pokryć warstwą środka wiążacego Bond-1™

CEMENTOWANIE WKŁADÓW: Wprowadzić 37% żel wytrawiający do przygotowanego wnętrza kanału oraz na powierzchnię nośną korzenia. Pozostawić go na 20 sekund. Dokładnie usunąć kwas przepłukując strumieniem wody i lekko wysuszyć powietrzem. Za pomocą papierowych sączków usunąć nadmiar wilgoci. z wnętrza kanału. Nie przesuszać, pozostawić powierzchnię wilgotną. Za pomocą pędzelka lub cienkiego "mikrobrasha" nałożyć Bond-1™ do opracowywanego kanału i na powierzchnię nośną korzenia . Usunąć nadmiar sączkami papierowymi. Nie pozostawiać nadmiarów bondu w kanale. Cementując wkład metalowy - nałożyć pędzelkiem na jego powierzchnię 2 warstwy Bond-1™. Wysuszyć strumieniem powietrza. Utwardzać światłem, każdą powierzchnię przez 10 sekund. Nie dotykać wkładu ręką. (W przypadku cementowania wkładu FibreKor™ proszę odnieść się do instrukcji użycia wkładu FibreKor™ w zakresie procedury cementowania). Wprowadzić materiał Build-It™ FR™ do wnętrza kanału. Wkład dodatkowo pokryć cienką warstwą Build-It™FR™. Wprowadzić wkład do kanału, pozwalając na wypłyniecie nadmiaru Build-It™ FR™ Usunąć nadmiar materiału Build-It™ FR™. Odczekać ok. 4 minuty na związanie chemiczne materiału.

Jeśli cementujemy wkład z włókna szklanego: Przed przycięciem wkładu odczekać 4 minuty, aby materiał Build-It™ FR™ dobrze związał. Można też utwardzać światłem od strony zgryzu przez 40 sekund, a następnie przyciąć wkład. W każdym przypadku, materiał Build-It™ FR™ wymaga 4 minut aby zwązać w kanale. Wykonać odbudowę zrębu koronowego według opisu powyżej.

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:
Inni klienci kupili
Tetric EvoFlow  -2g
Tetric EvoFlow -2g
176,00 zł
szt.
Gradia Direct 4g
Gradia Direct 4g
119,00 zł 112,00 zł
szt.
Brilliant NG do zębiny 4g
Brilliant NG do zębiny 4g
75,00 zł
szt.
Herculite XRV Strzykawki 5g  Dentyna A2
Herculite XRV Strzykawki 5g Dentyna A2
72,00 zł
szt.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl