Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Inpost Kurier) już od 600,00 zł.

Build-It FR A2

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 85,00 zł 85.00
ilość szt.

towar niedostępny

Ocena: 0
Producent: PENTRON

Opis

Build-It™ FR™ jest materiałem do odbudowy zrębu koronowo-korzeniowego wykonanym na bazie żywic kompozytowych, wzmocnionym włóknem szklanym.

Posiada wszystkie cechy jakimi powinien charakteryzować się materiał do odbudowy zrębu:

Opracowuje się jak zębina. Zawiera drobno pocięte włókna szklane, które zwiększają wytrzymałość kompozytu. Jest podwójnie utwardzalny. Posiada parametry fizyczne podobne do zębiny. Zawiera fluor. Build-It™ FR™ dostępny jest w 25ml cartridgach do pistoletu oraz w samomieszających strzykawkach 8,6g w kolorach: A2, A3, niebieskim, złotym i opakerowym białym. Jest widoczny na zdjęciu rentgenowskim, co pozwala określić dokładność odbudowy. Build-It™ FR™ może być stosowany pod wszystkie pełnoceramiczne i pełnokompozytowe odbudowy, w połączeniu z wkładami FibreKor™ Post lub FibreKleer™ 4X™

Wskazówki użycia: Przy stosowaniu strzykawki:

Za każdym razem przy stosowaniu samomieszających strzykawek Build-It™ FR™ podstawowe znaczenie ma upewnienie się, czy baza i katalizator wypływają równomiernie ze strzykawki. Jest to szczególnie ważne przy pierwszym użyciu strzykawki, ponieważ proces osiadania w czasie transportu może zmienić poziom materiału w jednej części strzykawki w stosunku do drugiej i nie nastąpi zmieszanie bazy i katalizatora w równych proporcjach, co spowoduje, że materiał nie zwiąże chemicznie.

Otwierając nową strzykawką proszę postępować zgodnie z następującą procedurą:

Przed nałożeniem końcówki mieszającej obejrzeć poziom materiału do odbudowy w przylegających ujściach. Jeśli poziom w obu ujściach nie jest taki sam, wyciśnij nadmiar materiału ze strzykawki, dopóki substancje z obu stron nie wypływają równo. Można teraz założyć na strzykawkę końcówkę mieszającą. Nie cofać tłoczka w celu powstrzymania wypływu materiału przez ujście końcówki mieszającej ponieważ może to spowodować wciągnięcie zmieszanego materiału do jednej z komór strzykawki i spowodować jej zatkanie. Zamiast tego zdjąć, a następnie założyć ponownie końcówkę mieszającą na strzykawkę. Zlikwiduje to nadciśnienie wewnątrz końcówki mieszającej i zapobiegnie wypływowi nadmiaru materiału.

WAŻNA UWAGA: Jeśli stosujesz tymczasowy materiał na bazie żywicy (na przykład materiał do tymczasowych koron i mostów TempSpan™), na materiał na odbudowę Build-It™ FR™ na odbudowę należy nałożyć warstwę izolującą - aby zapobiec przywieraniu materiału tymczasowego.

ODBUDOWA ZRĘBU KORONOWEGO: Odizolować ząb koferdamem lub w inny sposób. Nałożyć 37% żel wytrawiający na powierzchnie obnażonej zębiny i szkliwa. Pozostawić go na zębie przez 20 sekund. Spłukać ząb dużą ilością wody, dokładnie usuwąjac wytrawiacz. Osuszyć ligniną lub strumieniem powietrza przez 2 sekundy, aby usunąć nadmiar wilgoci. Nie przesuszać, pozostawić powierzchnię wilgotną. W ciągu 10 sekund nałożyć 2 kolejne warstwy Bond-1™ na zębinę i szkliwo. Delikatnie wysuszyć strumieniem powietrza w celu usunięcia rozpuszczalnika. Nie przesuszać; powierzchnia powinna mieć połysk żywicy. Utwardzać światłem przez 10 sekund. Jeśli stosuje się pasek formówki: umieścić pasek formówki wokół opracowywanego zęba. Umieścić końcówkę doustną mieszadełka bezpośrednio na przygotowanej powierzchni i wycisnąć materiał Build-It F.R. Odczekać 4 minuty, aż zwiąże. Jeśli stosuje się formówki Build-It® Core Forms umieścić zakończenie mieszadełka bezpośrednio w formówce i wycisnąć materiał Build-It™ FR™ Nałożyć napełnioną formówkę na opracowywany ząb i przytrzymać przez około 4 minuty, aż materiał Build-It™ FR™ zwiąże. Opracować i wykończyć odbudowaną koronę zęba w zwykły sposób, stosując wiertła diamentowe lub węglikowe i wziąć wycisk pod koronę protetyczną albo odbudować ząb do pełnego konturu konwencjonalnym kompozytem. Jeśli po zdjęciu kształtki nie opracowywaliśmy powierzchni wykonanej z Build-It™ FR™, oraz nie zanieczyściliśmy jej - możemy przystąpić do dalszej odbudowy kompozytowej. Jeśli powierzchnia została zanieczyszczona należy wytrawić ją, wypłukać i pokryć warstwą środka wiążacego Bond-1™

CEMENTOWANIE WKŁADÓW: Wprowadzić 37% żel wytrawiający do przygotowanego wnętrza kanału oraz na powierzchnię nośną korzenia. Pozostawić go na 20 sekund. Dokładnie usunąć kwas przepłukując strumieniem wody i lekko wysuszyć powietrzem. Za pomocą papierowych sączków usunąć nadmiar wilgoci. z wnętrza kanału. Nie przesuszać, pozostawić powierzchnię wilgotną. Za pomocą pędzelka lub cienkiego "mikrobrasha" nałożyć Bond-1™ do opracowywanego kanału i na powierzchnię nośną korzenia . Usunąć nadmiar sączkami papierowymi. Nie pozostawiać nadmiarów bondu w kanale. Cementując wkład metalowy - nałożyć pędzelkiem na jego powierzchnię 2 warstwy Bond-1™. Wysuszyć strumieniem powietrza. Utwardzać światłem, każdą powierzchnię przez 10 sekund. Nie dotykać wkładu ręką. (W przypadku cementowania wkładu FibreKor™ proszę odnieść się do instrukcji użycia wkładu FibreKor™ w zakresie procedury cementowania). Wprowadzić materiał Build-It™ FR™ do wnętrza kanału. Wkład dodatkowo pokryć cienką warstwą Build-It™FR™. Wprowadzić wkład do kanału, pozwalając na wypłyniecie nadmiaru Build-It™ FR™ Usunąć nadmiar materiału Build-It™ FR™. Odczekać ok. 4 minuty na związanie chemiczne materiału.

Jeśli cementujemy wkład z włókna szklanego: Przed przycięciem wkładu odczekać 4 minuty, aby materiał Build-It™ FR™ dobrze związał. Można też utwardzać światłem od strony zgryzu przez 40 sekund, a następnie przyciąć wkład. W każdym przypadku, materiał Build-It™ FR™ wymaga 4 minut aby zwązać w kanale. Wykonać odbudowę zrębu koronowego według opisu powyżej.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl