Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (Inpost Kurier) już od 600,00 zł.

APEX® Pasta 2,2g Pasta na bazie wodorotlenku wapnia

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 37,00 zł 37.00
ilość szt.

towar niedostępny

Ocena: 0
Producent: chema elektromet

Opis

Zastosowanie

Pasta na bazie wodorotlenku wapnia o silnie alkalicznym odczynie, gotowa do natychmiastowego użycia. Wyrób kontrastowy dla promieni rtg. Szczególnie zalecana jest:

  • do pośredniego przykrycia miazgi w leczeniu próchnicy głębokiej;
  • do bezpośredniego przykrycia miazgi w przypadku obnażenia lub zranienia miazgi, jak też podczas zabiegu częściowej lub całkowitej jej amputacji;
  • do tymczasowego wypełnienia kanałów w zębach z zapaleniem tkanek okołowierzchołkowych, również w przypadku kanałów zainfekowanych;
  • do tymczasowego wypełnienia kanałów korzeniowych z nieukończonym rozwojem;
  • jako wkładka do komory zęba leczonego endodontycznie po wybieleniu jego korony.
  • jako wkładka w zębach z resorpcją wewnętrzną

Opis działania

APEX® Pasta jest preparatem wodorotlenkowo-wapniowym o silnie alkalicznym odczynie (pH wynosi 12,5±0,5). Odpowiednio dobrany skład chemiczny zapewnia szybkie wytwarzanie zębiny wtórnej i reparacyjnej. Zaletą wyrobu jest przede wszystkim jego długotrwałe działanie pobudzające do tworzenia zmineralizowanych barier. Działa także wysuszająco, co ma ogromne znaczenie w przypadkach uporczywych wysięków zapalnych w kanale. Po umieszczeniu wyrobu w kanale następuje długotrwałe uwalnianie jonów Ca2+ i OH.

Sposób postępowania z wyrobem

  • Przykrycie pośrednie i bezpośrednie miazgi

Po dokładnym oczyszczeniu i osuszeniu ubytku nałożyć pastę cienką warstwą i pozostawić do wyschnięcia lub osuszyć strumieniem powietrza (pastę zakładamy na miejsce obnażenia lub na dno ubytku w pobliżu miazgi). W razie potrzeby usunąć nadmiar pasty. Cement podkładowy stosuje się bezpośrednio na warstwę pasty. Podkład należy założyć delikatnie, by nie przemieścić pasty wodorotlenkowo-wapniowej.

  • Wypełnienie kanałów korzeniowych

Opracować kanał, po czym przepłukać go roztworami używanymi powszechnie podczas opracowywania kanału: np. podchlorynem sodu i chelatorami (kwasem cytrynowym lub EDTA) zgodnie z zasadami leczenia endodontycznego, a następnie osuszyć. Kanał powinien być szczelnie wypełniony (za pomocą igły Lentulo), należy unikać przepełnienia kanału. Ewentualny nadmiar pasty usunąć. Szczelnie zamknąć ubytek w koronie. Przy zastosowaniu pasty do tymczasowego wypełnienia kanałów w zębach z zapaleniem tkanek okołowierzchołkowych zaleca się pozostawienie pasty w kanale przez 1-3 tygodni.

  • Wkładka do komory zęba leczonego endodontycznie po wybieleniu jego korony

Pastę wprowadzić do komory, założyć watkę i szczelnie zamknąć ubytek. Pastę pozostawić na około 7 do 14 dni, po czym usunąć.

  • Wkładka w zębach z resorpcją wewnętrzną

Po mechaniczno-chemicznym opracowaniu kanału i usunięciu tkanki ziarninowej będącej przyczyną resorpcji osuszyć jamę zęba, a następnie wypełnić szczelnie kanał oraz jamę resorpcyjną preparatem aplikując go bezpośrednio ze strzykawki zaopatrzonej w aplikator. Następnie szczelnie wypełnić ubytek. Po upływie 1-3 tygodni usunąć dokładnie pastę z kanału (np. obfitym płukaniem i aktywacją ultradźwiękami) i po osuszeniu ostatecznie wypełnić.

 

Warunki przechowywania

Przechowywać w opakowaniu dokładnie zamkniętym. Nie przechowywać w lodówce. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci.   Przechowywać w temperaturze od 15ºC do 25ºC. Chronić przed światłem słonecznym.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl